Rekordowe półfinały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

3300 – tyle dwuosobowych zespołów mistrzowskich wzięło udział w eliminacjach do finałów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To niemal dwa razy więcej niż w ostatniej edycji Mistrzostw.

Gorąca atmosfera, emocje, zdrowa rywalizacja i walka o zwycięstwo – tak można podsumować półfinały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Eliminacje do finałów Mistrzostw odbyły się 25 marca online, a uczestnikom kibicowali goście i partnerzy wydarzenia w studiu zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W półfinałach wzięło udział 3300 dwuosobowych zespołów uczniowskich, dzielnie walczących o zakwalifikowanie do finałów, które już od 7 do 10 kwietnia będą rozgrywać się podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

 

W studiu na terenie MTP na ogromnym ekranie można było śledzić zmagania młodych mechaników, którzy zgromadzeni w swoich szkołach rozwiązywali testy online. Nowoczesne technologie dostarczone przez partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – firmy Actina, która dostarczyła 10 komputerów z nowej serii Actina Professional, a także Google i GoCloud,pl, dzięki którym połączenia z półfinalistami odbyły się z użyciem Google Meet.

Pozytywna energia, zaangażowanie, motywacja do działania i zdobywania wiedzy – to wszystko połączyło młodych ludzi uczestniczących w półfinałach. To dla nich możliwość nie tylko edukacji, ale także dobra zabawa i wielka przygoda. A na najlepszych podczas finałów czeka moc wyzwań i atrakcji.

Adrian Dekowski organizator XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 
Zawodnikom kibicowali online partnerzy wydarzenia, Ambasadorowie PLATINUM Orlen Oil, a na miejscu w studiu Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

 

 

Branża motoryzacyjna bardzo się zmienia, a dzięki tym młodym ludziom stanie się jeszcze bardziej interesująca i nowocześniejsza. Te zastępy młodych ludzi to przyszli mechanicy i konstruktorzy, którzy motoryzację będą zmieniać. Już samo uczestnictwo w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników jest zwycięstwem. Motoryzacja ma ponad 100 lat, ale nigdy nie zmieniała się tak szybko jak teraz. Bądźcie ciekawi świata, bądźcie fragmentem tej zmiany. Jakub Faryś Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to spektakularne i wartościowe przedsięwzięcie, dlatego co roku z radością włączamy się w ich organizację. Z przyjemnością obserwujemy zmagania młodych i zawodowych mechaników, ich zaangażowanie i motywację do zdobywania wiedzy i gościmy ich w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dariusz Wawrzyniak dyrektor Grupy MTP

 

 

Zawodnikom kibicowali także Ambasadorowie marki PLATINUM Orlen Oil – kierowcy rajdowi Robert Kubica i Kuba Przygoński, a także żużlowy mistrz świata i Europy Bartosz Zmarzlik i Miko Marczyk, najmłodszy w historii rajdowy mistrz Polski.

Bardzo mi było miło zobaczyć młodych mechaników, reprezentantów zawodu bliskiego w moim sporcie. W czasie mojej wizyty w szkole, której uczniowie w ubiegłym roku dzięki akcji PLATINUM CARD weszli do finałów, było dużo emocji, energii, dopingu Nie mogę się doczekać kolejnych rozmów z uczniami, żeby przekazać trochę wskazówek młodym mechanikompowiedział Robert Kubica.

Jestem pod wielkim wrażaniem, że startujecie, że chcecie rywalizować, wziąć sprawy w swoje ręce. Nigdy nie jest łatwo, ale jestem przekonany, ze każdy z was jest w stanie zawalczyć o najwyższą pozycjęmówił podczas półfinałów Miko Marczyk.

Trzymam za was kciuki, nie poddawajcie, się, zawsze jest tak, że wygra najlepszy, ale wygra też ten, kto się nie podda – tak zagrzewał do rywalizacji Kuba Przygoński.

Spełniajcie, marzenia, nie ma rzeczy niemożliwych – dodał Bartosz Zmarzlik.

Dodatkową atrakcją i szansą na zdobycie dodatkowych nagród była rywalizacja w ramach „Duda Challange”. Zdanie przygotowane w warsztacie Grzegorza Dudy przez Ambasadora Młodości Karola Dudę dotyczyło m.in. wymiany oleju silnikowego. Zwycięska szkoła, która odpowie na najwięcej pytań postawionych przez Grzegorza Dudę, a jej uczniowie będą najbardziej aktywni w komentowaniu wydarzenia w mediach społecznościowych, otrzyma 10 tys. zł na wyposażenie warsztatu. Nagrodę ufundowali Grzegorz Duda i Adrian Dekowski, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
 

Z radością kolejny rok kibicuję młodym ludziom – uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Ich energia, zaangażowanie, pasja są czymś, co pcha nas, organizatorów do działania i motywuje do organizacji kolejnych edycji. Zawsze powtarzam młodym – wierzcie w siebie, spełniajcie marzenia, każdy ma szansę na wygraną. Grzegorz Duda

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

Zobacz także...

 • Organizatorzy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Partner Strategiczny

 • Partner Edukacyjny

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • V8 Team sp. z.o.o.

 • ul. Czarna Droga 1
 • 85-220 Bydgoszcz
 • NIP 5540308537
 • REGON 002481430

Aktualności kategorie

Najnowsze galerie

Najnowsze filmy