Axalta na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Globalny producent lakierów – firma Axalta – dołącza do partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią powraca kategoria Młody Lakiernik.

Branża lakiernicza rozwija się w równie zawrotnym tempie jak pozostałe obszary motoryzacji. Nowoczesne produkty lakiernicze, technologie i narzędzia służące lakiernikom samochodowym dostępne na rynku wymagają stałego poszerzania wiedzy w tej dziedzinie. Branży lakierniczej nie może więc zabraknąć na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

Od 2023 roku kategoria Młody Lakiernik powraca po krótkiej przerwie jako jedna z kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią pojawia się nowy partner – Axalta Coating Systems i jej marka Standox.

Z radością rozpoczynamy współpracę z firmą Axalta i wierzymy, że razem z tak poważnym partnerem przeniesiemy edukację młodych lakierników w zupełnie inny wymiar, dostosowany do potrzeb młodzieży i współczesnego rynku pracy. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Istniejąca od ponad 156 lat firma to wiodący globalny producent lakierów, wyspecjalizowany w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży lakierów ciekłych i proszkowych. Axalta dostarcza szereg lakierów dla producentów samochodów osobowych i użytkowych, segmentu napraw renowacyjnych i wielu innych zastosowań przemysłowych.

Mamy ogromne doświadczenie we współpracy z serwisami blacharsko-lakierniczymi. W ramach jednej z naszych usług – Drivus – oferujemy im wsparcie w optymalizacji procesów, czy podnoszeniu kwalifikacji. Doskonale rozumiemy, jakie wyzwania spotykają na swojej drodze zarówno niezależne, jak i autoryzowane serwisy. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z młodymi lakiernikami, zapoznać ich z najnowszymi trendami w tej branży i przekonać, że daje ona wiele możliwości rozwoju. Tomasz Borowiec FLI Key Account Manager w Axalta Coating Systems

Eksperci firmy Axalta i jej marki Standox zaangażują się w rozwój Akademii Młodego Lakiernika, dzięki której uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poszerzą swoje kompetencje w zakresie lakiernictwa w motoryzacji. Materiały edukacyjne dostarczone przez Axaltę ułatwią nie tylko przygotowanie do udziału w Mistrzostwach, ale także szczegółowe zapoznanie się z trendami w branży.

Innowacyjne produkty i usługi firmy Axalta obejmują lakiery ciekłe i proszkowe, narzędzia kolorystyczne, technologie, systemy szkoleń dla klienta, systemy wsparcia i zarządzania działalnością biznesową. Axalta dostarcza kompleksową gamę powłok lakierniczych przeznaczonych dla producentów OEM pojazdów konwencjonalnych, elektrycznych oraz lekkich pojazdów ciężarowych.

Powłoki lakiernicze Axalta tworzone z myślą o warsztatach zajmujących się indywidualizacją pojazdów spełniają bardzo surowe normy. Znajdują one zastosowanie w wielu średnich i ciężkich pojazdach ciężarowych i busach. Dzięki systemom renowacji firmy Axalta lakiernicy mogą przywracać pojazdom ich dawny blask. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów i pigmentów, technologiom dobierania koloru i profesjonalnej obsłudze klienta produkty te zapewniają lakiernikom na całym świecie idealne rezultaty podczas renowacji.

Axalta Coating Systems Poland znajduje się w trzech lokalizacjach w centrum Polski. Warszawa to siedziba firmy z funkcjami administracyjnymi oraz branżą farb renowacyjnych, W Łodzi znajduje się oddział farb proszkowych oraz Centrum Usług Wspólnych obsługujących klientów nie tylko z Polski, ale z całego regionu EMEA. Centrum logistyczno-magazynowe połączone z ośrodkiem szkoleniowym jest zlokalizowane w miejscowości Bronisze pod Warszawą. Reprezentanci biznesów związanych z sektorem transportu i OEM pracują w różnych regionach kraju. To zespół około 70 osób, który dba o potrzeby klientów na terenie całego kraju.

W kwietniu 2022 roku odbyła się XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Zobacz także...

 • Organizatorzy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Partner Strategiczny

 • Partner Edukacyjny

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • V8 Team sp. z.o.o.

 • ul. Czarna Droga 1
 • 85-220 Bydgoszcz
 • NIP 5540308537
 • REGON 002481430

Aktualności kategorie

Najnowsze galerie

Najnowsze filmy