EVB, Overcome i elektromobilność na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

EVB, polski producent stacji ładowania i jego dystrybutor Overcome – wprowadzą uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w świat elektromobilności.

Elektromobilność zagościła na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników już kilka lat temu. Młodzi mechanicy, w ramach kategorii Elektromobilni, zdobywają wiedzę o napędach alternatywnych i pojazdach elektrycznych, sprawdzają się w konkurencjach praktycznych pod okiem firmy EVB – partnera Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Spółka zajmuje się dostawą kompletnych rozwiązań dla infrastruktury ładowania w Polsce i za granicą. Zakres działania EVB obejmuje dostawę stacji ładowania EVB, usługi wyboru najkorzystniejszych rozwiązań technicznych i finansowych, usługi projektowo-wykonawcze wraz z przygotowaniem sieci zasilającej, usługi wsparcia technicznego oraz serwisu dla istniejącej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Koniec napędów spalinowych jest już przesądzony, zdecydowali o tym urzędnicy Unii Europejskiej. Nie uciekniemy więc przed zmianą samochodu napędzanego paliwem tradycyjnym na pojazdy elektryczne. Czy jest to docelowy rodzaj napędu – tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że pojazdów elektrycznych będzie coraz więcej, a do ich ładowania będzie potrzebna infrastruktura. Dlatego z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników chcemy rozmawiać o rozwoju tego obszaru motoryzacji, o aspektach technicznych i czekających młodych ludzi wyzwaniach. Chcemy budować świadomość młodych ludzi w obszarze elektromobilności.

Szymon Biel firma EVB

 

Podczas ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników do szkoły, której uczniowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii Elektromobilni, trafiła stacja ładowania samochodów elektrycznych EVB Wallbox 1M AC marki PRE BIEL – małogabarytowa stacja jednostanowiskowa, wyposażona w gniazdo lub wtyczkę z kablem, naścienna lub do montażu na dedykowanym słupku.

Podobnie będzie i w tym roku. Firma Overcome ufunduje dla zwycięskiej szkoły stację ładowania pojazdów elektrycznych marki EVB.

 

Do warsztatów samochodowych już trafiają pojazdy elektryczne, a z czasem będzie ich coraz więcej. Mamy nadzieję, że dzięki stacji ładowania, którą przekażemy zwycięzcom kategorii Elektromobilni, młodzi mechanicy poradzą sobie bez problemu z ładowaniem pojazdu elektrycznego.

Krzysztof Stępień firma Overcome

 

Wkrótce wyposażenie warsztatu samochodowego w stacje ładowania pojazdów elektrycznych stanie się koniecznością. Serwis obsługujący pojazdy elektryczne powinien umożliwić klientom doładowanie samochodu.

 

Samochody elektryczne i wodorowe to nie odległa przyszłość, mamy z nimi do czynienia już dziś, tu i teraz. Niezwykle ważne jest dla nas wyposażenie młodych mechaników nie tylko w podstawową wiedzę dotyczącą napraw pojazdów, ale wybiegamy o krok dalej. Świadomość znaczenia napędów alternatywnych jest niezwykle ważna także w pracy mechanika.

Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

Zobacz także...

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430

Aktualności kategorie

Najnowsze galerie

Najnowsze filmy