Grupa DBK wraz z marką DAF pomoże w szkoleniu Młodych Mechaników

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się finał XII już edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Jednym z partnerów tego wydarzenia jest Grupa DBK, która wesprze kategorie Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych oraz Elektromobilni. Partnerem strategicznym Grupy DBK będzie DAF Trucks Polska, dzięki czemu konkurencje praktyczne odbędą się na ciągniku siodłowym marki DAF.

Ubiegłoroczną edycję Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – odwiedziło prawie 60 tys. osób. Jednym z elementów tego wydarzenia są Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, których celem jest wyróżnienie najlepszych mechaników w Polsce, ale również zwrócenie uwagi na możliwości, jakie oferuje ten zawód. To także szansa na przyjrzenie się wyzwaniom technologicznym, jakie stają zarówno przed młodymi mechanikami, jak i mechaniką współczesnych pojazdów.

 

– W Grupie DBK kładziemy bardzo duży nacisk na szkolenie mechaników – zarówno pracujących w serwisach DBK Truck Center, jak i młodymi adeptami tej sztuki, którzy dopiero będą stawiać pierwsze kroki w zawodzie mechanika. Inwestujemy w wiedzę, inwestujemy w nowe technologie, inwestujemy w nowatorskie programy szkolenia. Natomiast tym, co ma dla nas najwyższy priorytet, jest praktyka. Dążymy do tego, aby przekazywana wiedza opierała się na elementach, które naprawdę przydadzą się w zawodzie. Unikamy suchej teorii, a historia interesuje nas wyłącznie w kategoriach technologicznego dziedzictwa. Jeżeli chcemy szkolić mechaników przyszłości, to musimy się koncentrować na technologiach przyszłości.

– tłumaczy Anna Kolecko, Starszy Specjalista ds. Komunikacji i PR w Grupie DBK.

 

Podczas Finałów, zawodnicy kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych będą mogli zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną znajomość podstawowych zagadnień z zakresu mechaniki pojazdów ciężarowych oraz sprawdzić swoje umiejętności diagnostyczne na ciągniku siodłowym marki DAF.

 

– Od 18 lat ciężarówki DAF pozostają najchętniej kupowanymi i najpopularniejszymi ciężarówkami w Polsce. Oznacza to, że niezależnie od tego, gdzie w przyszłości będą pracować Młodzi Mechanicy, na pewno spotykać się będą z ciężarówkami z Eindhoven. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie Grupy DBK podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Młodych Mechaników. Ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jednym z priorytetów DAF Trucks Polska jest ciągła dbałość o zwiększanie jakości usług – także serwisowych. Wierzymy, że jest to możliwe dzięki inwestowaniu w rozwój nie tylko sieci serwisowych i nowych technologii, ale także – a może przede wszystkim – rozwój kompetencji i wspieranie naturalnych talentów.

– tłumaczy Agnieszka Głowicka, Dyrektor Marketingu w DAF Trucks Polska.

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika.

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie: https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl.


Grupa DBK to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży TSL. Główną filozofią działania Grupy DBK jest TOTAL CARE, oznaczające kompleksowe wsparcie w zakresie zakupu i obsługi posprzedażowej pojazdów ciężarowych i dostawczych, naczep.

Spółka powstała w 1996 roku w Olsztynie. Dziś w ramach grupy kapitałowej działa 13 podmiotów, zatrudniających blisko 1500 pracowników. Grupa DBK posiada 25 oddziałów, które tworzą największą sieć serwisowo-sprzedażową w kraju. To ponadto autoryzowana sieć sprzedaży nowych pojazdów marki DAF i IVECO oraz naczep KÖGEL. Oprócz nowych pojazdów i naczep, Grupa DBK posiada szeroki wybór używanych ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych i dostawczych, przyczep i naczep oraz kompletny asortyment części zamiennych do pojazdów wszystkich marek. W portfolio Grupy DBK znajdują się również usługi finansowe takie jak ubezpieczenia, leasing oraz kompleksowy wynajem pojazdów To także autorskie rozwiązanie telematyczne DBK Fleet Management, umożliwiające zarządzanie flotą pojazdów i pracą kierowców.

Więcej na www.grupadbk.com.

Zobacz także...

 • Organizatorzy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Partner Strategiczny

 • Partner Edukacyjny

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • V8 Team sp. z.o.o.

 • ul. Czarna Droga 1
 • 85-220 Bydgoszcz
 • NIP 5540308537
 • REGON 002481430

Aktualności kategorie

Najnowsze galerie

Najnowsze filmy