PIRE i elektromobilność na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE) będzie wspierać uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i podzieli się z nimi wiedzą o elektromobilności.

Postęp technologiczny w zakresie pojazdów i napędów elektrycznych dzieje się na naszych oczach. Niemal codziennie producenci pojazdów elektrycznych, baterii czy komponentów chwalą się nowościami i innowacjami, nad którymi pracują. Elektromobilność to znaczący element XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których uczestnicy będą walczyć o podium m.in. w kategorii Elektromobilni.

 

 

Swoim doświadczeniem i wiedzą z młodymi mechanikami, którzy zdecydują się sprawdzić swoje umiejętności w tym obszarze, podzieli się Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE). To jedna z największych organizacji branżowych w Polsce. Współtworzy rynek elektromobilności poprzez realizację projektów z zakresu wdrażania infrastruktury ładowania, flot pojazdów elektrycznych, rozwoju rynku eTruck, branży e-mobility w gospodarce i edukacji z zakresu elektromobilności.

 

Naszą misją jest kreowanie i prowadzenie działań w oparciu o wiedzę ekspertów branżowych. Celem PIRE jest wdrażanie elektromobilności jako skutecznego narzędzia do osiągnięcia celu neutralności klimatycznej oraz budowanie ekosystemu elektromobilności na fundamencie nowych technologii. Nasi eksperci z przyjemnością zaangażują się w edukację młodych mechaników, którzy w przyszłości będą serwisować pojazdy elektryczne.

Krzysztof Burda Prezes Zarządu Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności

 

Nowością XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wprowadzenie nowej kwalifikacji rynkowej – mechanik pojazdów elektrycznych i hybrydowych, którą minister klimatu i środowiska Anna Moskwa włączyła do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Pierwsze uprawnienia chętni uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników uzyskają jeszcze w tym roku.

 

W ramach kategorii Elektromobilni rozpoczynamy jako pierwsi budowanie świadomości wodorowej wśród uczniów szkół zawodowych i technicznych w całej Polsce. Naszym celem jest edukacja młodzieży w jak najszerszym zakresie, obejmującym wszystkie aspekty współczesnej motoryzacji i kierunków jej rozwoju. Cieszymy się, że będzie nas w tym wspierać tak prestiżowa organizacja jak Polska Izba Rozwoju Elektromobilności.

Adrian Dekowski prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

A czasu na zdobywanie wiedzy w obszarze elektrombilności jest coraz mniej.

 

Od 2035 roku w Unii Europejskiej nie będzie można już rejestrować nowych samochodów z silnikami spalinowymi. Czas biegnie szybko, na naszych drogach przybywa pojazdów z napędami alternatywnymi, a młodzi mechanicy już dziś powinni zgłębiać wiedzę na temat ich działania i obsługi serwisowej.

Grzegorz Duda Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika,
wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

Zobacz także...

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430

Aktualności kategorie

Najnowsze galerie

Najnowsze filmy