„Akcja Filtracja” marki FILTRON dla młodych i zawodowych mechaników


akcja filtracja head

Jesteś ekspertem w filtracji? – weź udział w „Akcji Filtracji” marki FILTRON i zapewnij sobie udział w finałach XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.


Producent filtrów samochodowych – firma MANN+HUMMEL, właściciel marki FILTRON – powraca na Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników z jeszcze większym rozmachem niż do tej pory. Edukacja młodych i zawodowych mechaników w zakresie filtracji samochodowej będzie obecna na każdym etapie wydarzenia.

Na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników nie może zabraknąć „Akcji Filtracji”, a o jej najwyższy poziom zadbają zarówno eksperci marki FILTRON, jak i Grzegorz Duda - wielokrotny mistrz w rajdach, gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw”, ambasador FILTRON BENEFIT, Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz Akademii Młodego Mechanika. Dodatkowe wsparcie zapewnia nie kto inny jak Karol Duda – syn Grzegorza.

„Akcja Filtracja” to edukacja w zakresie procesów filtracji samochodowej, produktów i ich właściwości, odpowiedniego doboru filtra do danego modelu samochodu, ale nie tylko. Marka FILTRON kładzie także szczególny nacisk na aspekty związane z obsługą klienta i zdrowiem pasażerów.

„Uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, którzy dołączą do Akcji Filtracji, zapewnimy profesjonalne materiały edukacyjne. Chcielibyśmy wyposażyć ich w szczegółową wiedzę, której brakuje w szkolnych podręcznikach i która jest niezbędna do pracy w warsztacie samochodowym. Warto wziąć udział w „Akcji Filtracji, bo poza walorem edukacyjnym, daje ona szansę na udział w finałach bez względu na wyniki eliminacji” – mówi Lidia Misiuna, Head of Marketing w MANN+HUMMEL FT Poland.

Aby wziąć udział w „Akcji Filtracji” wystarczy zalogować się na stronie Akademii Młodego Mechanika, przejść szkolenie przygotowane przez ekspertów marki FILTRON i rozwiązać test sprawdzający. Na najlepszych czeka „Zielona Karta” – gwarancja udziału w finałach XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
 
Eksperci marki FILTRON, we współpracy z Grzegorzem i Karolem Dudą, przygotowali cykl szkoleń składający się z lekcji wideo poświęconych następującym zagadnieniom:

  • Istota filtracji. Co powinien wiedzieć młody mechanik?
  • Filtry powietrza. Jakie znaczenie mają dla silnika?
  • Filtry oleju. Jakość ma znaczenie.
  • Filtry paliwa. Zapewnienie odpowiedniej czystości.
  • Filtry kabinowe. Jak ważną rolę pełnią dla kierowcy i pasażerów?

„Chcemy przekonać zwłaszcza młodych mechaników, że nie warto bagatelizować tematu filtracji. Prawidłowy dobór filtra, jego wymiana w odpowiednim momencie, właściwe serwisowanie to wiedza, która z pewnością pomoże zapobiec wielu usterkom w samochodach, które trafiają do warsztatów. To bardzo istotny element w każdym samochodzie” – mówi Grzegorz Duda.


akcja filtracja poster

 
Filtry marki FILTRON są od 40 lat produkowane w wielkopolskim Gostyniu. Każdego roku powstaje tam ponad 90 milionów filtrów, które są wybierane przez tysiące europejskich mechaników. W nowoczesnym laboratorium producent marki FILTRON używa ponad 60 metod badawczych zgodnych z międzynarodowymi standardami. Kontroluje zarówno jakość materiałów używanych do produkcji, jak i wytrzymałość oraz skuteczność gotowych produktów.
 
Jakość i niezawodność filtrów FILTRON to zasługa nowoczesnych linii i procesów produkcyjnych, których precyzja weryfikowana jest przez niezależne firmy certyfikujące.

Asortyment filtrów FILTRON zapewnia pokrycie 97% europejskiego rynku pojazdów. Marka oferuje wszystkie rodzaje filtrów przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej, a także filtry do maszyn, sprzętu ciężkiego oraz urządzeń specjalistycznych.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.