BMW Group Polska partnerem XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników


Do grona partnerów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika dołącza BMW Group Polska.

BMW to marka, której specjalnie przedstawiać nie trzeba. Światowy lider wśród producentów samochodów i motocykli segmentu premium, dobrze znany jest każdemu uczestnikowi naszego wydarzenia.

Bogate doświadczenie oraz zaawansowanie technologiczne sprawiają, że jako partner XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, BMW Group Polska dostarczy wartość edukacyjną uczestnikom niemal wszystkich kategorii wydarzenia. Szczególnie ważni dla BMW Group Polska są młodzi mechanicy, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. BMW Group Polska chce zapewnić im dostęp do wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technologicznych, dać możliwość poznania nowoczesnych narzędzi oraz standardów pracy w segmencie premium.

„Z radością dołączamy do grona partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika. Doceniamy możliwość wspierania rozwoju młodych techników.  Zadbamy o dostarczenie uczestnikom wiedzy z szerokiego zakresu rynku motoryzacyjnego – od technologii stosowanych w nowoczesnych samochodach aż po części i komponenty czy kwestie związane z rozwojem elektromobilności. Pragniemy również uświadomić tym młodym ludziom, że motywacja oraz wiedza to kluczowe elementy dające wstęp na ścieżkę kariery w Sieci Dealerskiej BMW. Chcemy przyciągnąć talenty i inwestować w ich dalszy rozwój." – mówi Ewa Czerwińska Manager Qualification and Retail HR Poland BMW Group

W ramach Akademii Młodego Mechanika eksperci BMW Group Polska dostarczą profesjonalne materiały szkoleniowe, które pomogą młodym i zawodowym mechanikom zdobyć nowe wiadomości, a także przygotować się do eliminacji i finałów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Podczas finałów BMW przybliży młodym mechanikom specyfikę Autoryzowanych Serwisów. Wejdą w ten świat za sprawą gry kompetencyjnej, która zweryfikuje ich wiedzę techniczną oraz kluczowe dla sieci dealerskiej kompetencje. Z kolei, poprzez odpowiednio przygotowane przez trenerów BMW Group konkurencje praktyczne, finaliści poznają najnowsze produkty oraz technologię w nich stosowaną. Będzie to także wspaniała okazja dla młodych mechaników, aby dowiedzieć się więcej, o możliwościach rozpoczęcia swojej kariery w Sieci Dealerskiej BMW. Po wydarzeniu, najlepsi młodzi mechanicy mają szansę otrzymać ciekawe oferty stażu czy pracy w sieci Dealerskiej.

„Rozpoczęcie współpracy z BMW Group Polska to niezwykle znaczący moment w historii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Szeroki zakres oferty i ogromne doświadczenie ekspertów BMW Group Polska umożliwią naszym uczestnikom dostęp do wiedzy, której nie mają szansy zdobyć w szkole. Podobnie jak BMW Group Polska stawiamy na edukację młodych ludzi, dlatego wiążemy duże nadzieje z tą współpracą” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.