Briggs&Stratton i Chabin na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników


chabin poziom

Największy na świecie producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem - Briggs&Stratton – i dystrybutor marki – firma Chabin – ponownie angażują się w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.


To już kolejny rok firm Briggs&Stratton i Chabin z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników. Dla największego na świecie producenta silników benzynowych chłodzonych powietrzem to idealne miejsce na zaprezentowanie swoich produktów i podzielenie się wiedzą z tymi których najbardziej interesuje ten segment rynku – młodymi i zawodowymi mechanikami.
 
Briggs &Stratton od ponad 110 lat buduje silniki do urządzeń i maszyn wykorzystywanych w takich branżach jak ogrodnictwo (kosiarki, traktorki) czy budownictwo (zamiatarki, zacieraczki, agregaty itp.). W latach 80. pierwsze maszyny z silnikami B&S zostały sprowadzone do Polski przez Piotra Chabina, który w ten sposób zainicjował trwającą z powodzeniem do dzisiaj współpracę z amerykańską marką.Silniki B&S można znaleźć w maszynach producentów sprzętu z całego świata takich jak John Deere, Husquarna, Stihl, Stiga czy Alko.

„Wspólnie z Mistrzostwami Młodych Mechaników, już kolejny rok z rzędu edukujemy młodzież, dzielimy się zdobywanym przez lata doświadczeniem w branży silników benzynowych. Przekazujemy, szczególnie młodym mechanikom, wiedzę, która pomoże im ujarzmić i naprawić serca maszyn, czyli silnikifunkcjonujących na co dzień w branży ogrodniczej, przemysłowej i budowlanej” – mówi Daniel Marczak, dyrektor operacyjny Chabin.pl (Briggs&Stratton Polska).

Podczas finałów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników eksperci Briggs &Strattoni Chabinprzeprowadzą konkurencje praktyczne wkategorii Młody Mechanik. Ale przygotowali też niespodziankę dla uczestników, którzy chcieliby zgłębić temat produkowanych przez firmę silników benzynowych. To akcja „BEZ NAPINKI Z BRIGGS & STRATTON”, która poza dawką profesjonalnej wiedzy i szkoleń, zapewni najlepszym tzw. „zieloną kartę” i gwarancję udziału w finałach Mistrzostw bez względu na wynik eliminacji.
 
W ramach akcji „BEZ NAPINKI Z BRIGGS & STRATTON” w Akademii Młodego Mechanika eksperci firm Briggs &Stratton i Chabin udostępnią materiały edukacyjne. Zakres tematów będzie bardzo szeroki – przyjazna obsługa klienta, pierwsze uruchomienie silnika w sezonie, wymiana i dobór odpowiedniego rodzaju oleju z uwzględnieniem przeznaczenia iwarunków w jakich silnik będzie pracował, sprawdzenie poprawności działania układu filtracji/układu dolotowego silnika, czy weryfikacja pracy urządzenia pod kątem nadmiernych wibracji to tylko część zagadnień szkoleniowych. Wyjątkowy dodatek to cykl 9 filmów dydaktycznych obejmujących wybrane aspekty obsługi silników stosowanych w maszynach budowlanych czy ogrodniczych.

„Maszyny ogrodnicze czy budowlane to nieco zapomniana część rynku, o której niewiele się mówi. Tymczasem także i te pojazdy potrzebują wysoce wykfalifikowanych mechaników, którzy bez problemu poradzą sobie z ich naprawą. Wiedza, którą podzielą się eksperci Briggs &Stratton i Chabin z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, z pewnością pomoże poznać bliżej tę branżę” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.