Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Grupy DBK


dbk poziom head

a początku kwietnia podczas Poznań Motor Show odbędą się finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Do grona partnerów dołączyła Grupa DBK, której eksperci podzielą się z uczestnikami ekspercką i praktyczną wiedzą z zakresu mechaniki pojazdów ciężarowych.


Mistrzostwa Mechaników z roku na rok przyciągają coraz więcej praktyków z branży, którzy chcą wykazać się wiedzą i umiejętnościami, a przy okazji zdobyć nie tylko kolejne doświadczenie, lecz również tytuły cenione przez potencjalnych pracodawców. Szczególnie doceniany jest poziom merytoryczny, który rośnie z każdym rokiem – m.in. dzięki zaangażowaniu największych firm w branży oraz osób, które umiejętnie konfrontują teorię z praktyką. Do takich bez wątpienia należą eksperci Grupy DBK, którzy podzielą się doświadczeniem i ciekawostkami z uczestnikami w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych. W tym roku pracownicy punktów DBK Truck Center położą szczególny nacisk na aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu. – Samochody ciężarowe pokonują tysiące kilometrów, a przy tym pracują z ogromnym obciążeniem towarów, które przewożą. Nie ma tu więc mowy o pobłażliwym traktowaniu usterek, stanu układu hamulcowego czy opon. Samochód musi dojechać do punktu docelowego na czas, bo każde opóźnienie to straty dla firmy. Dlatego chcemy uczulić młodych mechaników, którzy w przyszłości będą serwisować pojazdy ciężarowe, by dokładnie diagnozowali je nawet przy okazji napraw drobnych usterek. Dobry mechanik powinien ocenić kilka podstawowych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo i przekazać klientowi informacje o konieczności eliminacji ewentualnych braków. Aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu powinno być podstawą pracy każdego warsztatu. – wyjaśnia Marcin Żaak, Koordynator Stacji Kontroli Pojazdów w Grupie DBK.
Eksperci Grupy DBK ponadto przygotują konkurencje praktyczne dla uczestników XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. – Dzięki Grupie DBK, która specjalizuje się nie tylko w sprzedaży, ale także obsłudze serwisowej pojazdów ciężarowych, młodzi mechanicy będą mieli szansę uzupełnić swoje wiadomości o ekspercką wiedzę, dopytać o nurtujące ich kwestie i poznać pracę profesjonalnego warsztatu pojazdów ciężarowych. Ta wiedza z pewnością zaprocentuje, kiedy wejdą na rynek pracy. – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.


Grupa DBK to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży transportu i logistyki, a filozofią działania jest TOTAL CARE – kompleksowe wsparcie w zakresie zakupu i obsługi posprzedażowej pojazdów ciężarowych i dostawczych, naczep i cystern. To także największa w Polsce sieć serwisów oraz punktów sprzedaży pojazdów używanych (ciągniki siodłowe, naczepy, samochody dostawcze). W 2021 roku Grupa DBK została nagrodzona tytułem Najlepszego Dealera Pojazdów Używanych DAF w Europie. To ponadto autoryzowana sieć sprzedaży nowych pojazdów ciężarowych marki DAF, IVECO oraz naczep KÖGEL.

Spółka DBK powstała w Olsztynie w 1996 r. Dziś w ramach grupy kapitałowej działa 13 podmiotów, w których pracuje ponad 1500 osób. Grupę DBK tworzą powiązane ze sobą kapitałowo spółki, dzięki którym możliwa jest kompleksowa obsługa flot pojazdów ciężarowych – od finansowego wsparcia podczas zakupu, przez dobór odpowiedniego pojazdu, po pełną obsługę posprzedażową.