XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2022 pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska


mkis head

Ministerstwo Klimatu i Środowiska objęło patronatem honorowym XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2022.


Szczególnie bliska i wpisująca się w realizowane przez resort strategie jest jedna z kategorii Mistrzostw – Elektromobilni. Rozwój elektromobilności, zarówno jeśli chodzi o zachęty, których efektem ma być upowszechnienie pojazdów elektrycznych, jak i infrastrukturę ładowania, czy rozwój w Polsce paliw alternatywnych to kluczowe cele Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Elektromobilni po raz pierwszy odbyły się w 2018 roku podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Wydarzenie od pierwszej edycji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów uczestniczących w Mistrzostwach oraz ich nauczycieli. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Elektromobilni nie tylko wpisują się w trend dążenia do gospodarki opartej na czystej energii i rozwoju pojazdów z napędami alternatywnymi, ale przede wszystkim odpowiadają na potrzebę edukacji w tym zakresie, która wciąż w szkolnych programach traktowana jest po macoszemu. Uczniowie szkół średnich uczestniczący w Mistrzostwach mają niepowtarzalną okazję zdobyć dodatkową, pozaszkolną wiedzę od ekspertów i profesjonalistów z branży.

Finałom Mistrzostw w tej kategorii rokrocznie towarzyszą debaty poświęcone rozwojowi elektromobilności w Polsce, edukacji w tym zakresie oraz potrzebie zasilenia rynku mechanikami pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Ideę Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Elektromobilni zauważyło i doceniło Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które objęło wydarzenie Patronatem Honorowym. Jest to tym bardziej warte uwagi, że Ogólnopolskim Mistrzostwom Mechaników towarzyszy inicjatywa tworzenia, promowania i certyfikacji zawodu mechanika pojazdów elektrycznych i hybrydowych.