Ostania szansa na zgłoszenie udziału w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników!


mm-2022 polfinal head

Nie zwlekaj i zgłoś swój udział w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Zostało już tylko kilka dni – eliminacje odbędą się 25 marca 2022 r.


To już ostatnie chwile na zgłoszenie udziału w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, nie powinien zwlekać, bo eliminacje online odbędą się już w piątek 25 marca 2022 r. w godz. 12:00-13:30. Naprawdę warto, bo tegoroczne Mistrzostwa będą obfitować w wyjątkową liczbę nowości i atrakcji. Transmisja rozpocznie się już od godziny 11:00.


„Zainteresowanie Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników przeszło w tym roku nasze najśmielsze oczekiwania. Już teraz widzimy, że w eliminacjach weźmie udział rekordowa liczba uczestników. Serdecznie zapraszamy do rejestracji tych, którzy jeszcze tego nie zrobili” – zachęca Adrian Dekowski, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.


Nowa kategoria

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nowa kategoria, która zwiększa szansę na zdobycie kolejnych umiejętności i zwycięstwo. W tym roku do tych już znanych z poprzednich edycji dołącza kategoria: Młody Mechanik Motocyklowy. Ambasadorem kategorii Młody Mechanik Motocyklowy jest Bartosz Zmarzlik, polski żużlowiec, dwukrotny indywidualny mistrz świata i jednocześnie ambasador marki PLATINUM ORLEN OIL.

Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będą więc walczyć o podium w sześciu kategoriach:


•    Młody Mechanik
•    Mechanik Zawodowy
•    Elektromobilni
•    Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
•    Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
•    Młody Mechanik Motocyklowy – ta kategoria pojawia się w 2022 r. po raz pierwszy


Akcje specjalne

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to także nowi partnerzy i nowe akcje specjalne, które pomogą uczestnikom dostać się do finałów. Ale nie będzie łatwo – każdy, kto chce uzyskać tzw. „zieloną kartę” i wejść do finałów bez względu na wynik eliminacji, musi zacząć od pogłębienia wiedzy i sprawdzenia jej w formie testów dzięki materiałom udostępnionym przez partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w Akademii Młodego Mechanika. A wybór Akcji Specjalnych jest bardzo bogaty:

•    „PLATINUM CARD” od marki PLATINUM ORLEN OIL
•    „Akcja Filtracja” od marki FILTRON
•    „Moje NEO Tools” od Grupy Topex
•    „Naładuj się Wiedzą” od marki VARTA
•    „Zielona Karta John Deere” od John Deere Polska
•    „BEZ NAPINKI Z BRIGGS&STRATTON” od firmy Chabin – dystrybutora Briggs&Stratton
•    „Profilaktyka z TEC 2000” od firmy TEC 2000

Każdy, kto weźmie udział w jednej z Akcji Specjalnej, otrzyma bilet wstępu na Targi Techniki Motoryzacyjnej i będzie mógł spotkać się z organizatorami i uczestnikami w strefie Mistrzostw Mechaników.

Aktywne przyjęcie do serwisu

To także nowość na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Ich organizatorzy stawiają sobie za cel wyrobienie w ich uczestnikach nawyków, które powinny być wizytówką każdego profesjonalnego warsztatu samochodowego. Aktywne przyjęcie do serwisu to nie tylko rozwiązanie problemu, z którym klient zgłosił się do serwisu, ale także szersze spojrzenie na samochód, który podlega naprawie. Podstawowa diagnostyka układu hamulcowego, oględziny opon czy układu zawieszenia powinno być standardem przy okazji każdej naprawy, a kierowca powinien otrzymać od mechanika listę podstawowych usterek, które należy usunąć.

Partnerzy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Partnerem Strategicznym XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest marka PLATINUM ORLEN OIL. W ubiegłym roku dzięki akcji PLATINUM CARD zespół uczniowski w kategorii Młody Mechanik, który zdobył najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych, zyskał możliwość udziału w finałowej rozgrywce.

Do pogłębiania wiedzy i walki o zwycięstwo będą zagrzewać młodych i zawodowych mechaników ambasadorzy marki PLATINUM ORLEN OIL. XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to spotkania z Robertem Kubicą – polskim kierowcą rajdowym, Kubą Przygońskim – kierowcą rajdowym i byłym motocyklistą, Bartoszem Zmarzlikiem – żużlowcem oraz Miko Marczykiem – kierowcą rajdowym zespołu Orlen Team.

Uczestników XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie dopingował także Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika,  wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.


Na każdego, kto chce uczestniczyć w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, czeka tu ogromna dawka wiedzy praktycznej. Stawiamy na młodych, ale nie zapominamy o zawodowych mechanikach. Ten zawód wymaga ciągłego kształcenia, a my dajemy taką możliwość wszystkim, dla których motoryzacja i pęd do wiedzy są pasją” – mówi Grzegorz Duda.

Młodych mechaników będą dopingować Ambasadorzy Młodości - Karol Duda, który w tym roku jest także ambasadorem „Akcji Filtracja” oraz „Poczciwy Krzychu” (Kamil Chwastek)”.

Eliminacje

25 marca 2022 r. odbędą się eliminacje do XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W profesjonalnym studiu zaaranżowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizatorzy wydarzenia połączą się online z uczestnikami, którzy w szkołach będą rozwiązywać testy eliminacyjne. Nie zabraknie ciekawych wywiadów, rozmów i zagrzewania do walki – o to zadbają m.in. ambasadorzy marki PLATINUM ORLEN OIL, którzy wirtualnie przekażą zawodnikom potężną dawkę pozytywnej energii.

Już w trakcie  eliminacji zostaną przyznane odznaki w ramach pilotażowego programu Odznaka+.

Zgłoszenia do eliminacji: https://akademiamlodegomechanika.pl/Identity/Account/Login

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się w dniach 7-10 kwietnia 2022 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej i Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Jak co roku będą obfitowały w ogrom pozytywnej energii, profesjonalnej wiedzy i dodatkowych atrakcji. Dla wszystkich uczestników to możliwość udziału w konkurencjach praktycznych, sprawdzenia i pogłębienie wiedzy, rozmów z profesjonalistami i wymiany doświadczeń, a także przetestowania sprzętu warsztatowego, czy podziwiania maszyn i pojazdów rolniczych. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji dla uczestników XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i publiczności. Na miejscu będzie można obejrzeć samochody rajdowe, motocykle, a także samochody Grzegorza Dudy wykorzystywane przez niego w programach w TVN Turbo.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Partnerem strategicznym Mistrzostw jest PLATINUM ORLEN OIL. Partnerami Mistrzostw są: FILTRON,  Grupa Topex, NEO Tools, GRAPHITE, VARTA, ZF Aftermarket, TRW, SACHS, febi bilstein, BMW Group Polska, John Deere, TÜV SÜD Polska, BOŚ Bank, PRE Biel, Overcome, Google For Education, GoCloud.pl, Dell Technologies, Integra, Actina, Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń BETiS, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Briggs&Stratton, Chabin, Grupa DBK, TEC 2000, 3MM Racing, Yamaha, Pit Bike, LOCO, LCO, Yanosik, Yanosik Warsztaty, Nortec Pro, WERTHER, Fortus Auto, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena, Duda Garage, Duda Motorsport, Hydrogen Poland, PACTT, Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Patronem medialnym edukacyjnym wydarzenia jest Librus.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, są patronaty honorowe: Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, PARP, ARiMR, KRUS, KOWR, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodowych.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl.


#WspieramyPolskieSzkoly #WspieramyPolskieWarsztaty #StawiamyNaMlodych #nieOgarniczajSię