Znamy listę FINALISTÓW XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2022


polfinaly head

Półfinały XI Ogólnopolskich mistrzostw Mechaników już za nami. W piątek 25.03.2022 stanęli do rywalizacji uczestnicy z całej Polski w sześciu kategoriach Młody Mechanik, Elektromobilni, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych oraz po raz pierwszy Młody Mechanik Motocyklowy. Frekwencja była rekordowa, za co bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i widzimy się podczas Motor Show w Poznaniu na finale.


poniżej listy kompletu półfinalistów wszystkich kategorii:


Kategoria Młody Mechanik


1. Łukasz Stępniewski, Szymon Wydra - Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
2. Adrian Chmiel, Bartosz Balawejder - Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
3. Bartłomiej Szczygieł, Adrian Maliszewski - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
4. Alicja Dziwura, Mateusz Harasiuk - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
5. Grzegorz Hodurek, Jarek Wójtowicz - Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
6. Adrian Raczkowski, Kacper Wiszniewski - Zespół Szkół nr 6 im Karola Brzostowskiego w Suwałkach
7. Hubert Bałdyga, Łukasz Bury - Zespół Szkół nr 6 im Karola Brzostowskiego w Suwałkach
8. Mateusz Wasilewski, Oliwier Ulikowski - Zespół Szkół nr 6 im Karola Brzostowskiego w Suwałkach
9. Karol Skowron, Kamil Tryc - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
10. Kacper Antkowicz, Adrian Pasik - Technikum nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
11. Michał Gacek, Kacper Krępulec - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
12. Piotr Kęsek, Dominik Fic - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
13. Bartłomiej Wyka, Wiktor Król - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie
14. Michał Aszlar, Jakub Suwała - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
15. Kacper Kobel, Wojciech Koman - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
16. Olivier Król, Jakub Fabisz - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
17. Jakub Kilarski, Łukasz Kuc - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
18. Tomasz Gorzelik, Marek Hudasch - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
19. Mateusz Kasperek, Krzysztof Brzezicki - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
20. Karolina Świder, Dawid Latoch - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
21. Dawid Sroka, Szymon Trojnar - Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
22. Tomasz Jodłoski, Mateusz Pachana - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
23. Kamil Zakrzewski, Oskar Karliński - Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
24. Przemysław Przybysz, Patryk Czubrzyński - Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
25. Hubert Macheta, Bogdan Kalinka - Technikum Komunikacyjne nr 25 w Krakowie
26. Maciej Kotrybała, Bartłomiej Mazurek - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
27. Oliwer Jeger, Piotr Żelawski - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
28. Dawid Chyliński, Kamil Abramczyk - Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
29. Marcin Król, Norbert Pach - Zespół Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach
30. Dawid Jasiński, Mateusz Glibowski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu
PLATINUM CARD - Krzysztof Wójcik, Lidia Myśliwiec - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie

Akcja Filtracja - Jakub Wąsewicz, Mateusz Klejmont - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
Bez napinki z BRIGGS&STRATTON - Adrian Marut, Krzysztof Jaworski - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

Kategoria Elektromobilni


1. Tomasz Nytko, Maciej Kopacz - Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie
2. Damian Siwecki, Dawid Martyna - Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Kazimierza Górskiego w Krakowie
3. Adrian Chmiel, Dawid Machunik - Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
4. Aleksander Kwiecień, Bartłomiej Jurkiewicz - Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Kazimierza Górskiego w Krakowie
5. Łukasz Stępniewski, Szymon Wydra - Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
6. Krzysztof Szlachta, Adrian Nabagło - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
7. Jakub Janyga, Mateusz Kwiczala - Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku
8. Mateusz Kowal, Rafał Banaś - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
9. Piotr Kęsek, Dominik Fic - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
10. Jakub Hrycaniuk, Łukasz Kula - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
11. Szymon Błaszczak, Dawid Bojanowski - Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
12. Mateusz Lewandowski, Jan Manikowski - Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
13. Michał Kamiński, Kacper Kaźmierczak - Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
14. Piotr Piekarz, Magdalena Mosur - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
15. Oliwer Jeger, Piotr Żelawski - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
16. Tadeusz Starowicz, Kacper Palimąka - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
17. Michał Aszlar, Jakub Suwała - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
18. Miłosz Tomala, Patrycja Grudzińska - Zespół Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu
19. Mateusz Ferenc, Jakub Dźwierzyński - Technikum nr 11 w Rzeszowie
20. Przemysław Przybysz, Patryk Czubrzyński - Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
21. Szymon Zimoń, Kamil Ochojski - Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
22. Jakub Pander, Leszek Lisowski - Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
23. Kacper Matwijewski, Mateusz Mytnik - Technikum mechaniczne nr 15 im. Szczepana Humberta w Krakowie
24. Igor Wójcik, Krzysztof Orzechowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
25. Dawid Orłowski, Maciej Dusiło - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu
26. Jan Urbanowicz, Adrian Wiesiełowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
27. Amelia Zych, Mateusz Placykiewicz - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
28. Bartosz Krzywda, Michele Nowak - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
29. Jakub Sobolewski, Mateusz Koszczuk - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
30. Dawid Zdunek, Patrycja Lewczyk - Zespół szkół samochodowych w Lublinie

Naładuj się wiedzą - Patryk Radkiewicz, Kasia Shmaikina - Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku

Kategoria Młody Mechanik Maszyn Rolniczych


1. Jakub Netter, Bartosz Grelka - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
2. Konrad Fagasik, Jakub Szmyt - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
3. Radosław Synoradzki, Bartłomiej Kowalka - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
4. Łukasz Krawczyk, Sławomir Łukomski - Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie
5. Szymon Makowski, Karol Gos - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
6. Karol Durasiewicz, Jakub Goliński - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
7. Jakub Wąsewicz, Mateusz Klejmont - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
8. Wiktor Grzegórski, Przemysław Suski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu
9. Mateusz Pietruszyński, Maksymilian Jurgielski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
10. Sebastian Bulwin, Michał Sadowski - Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Białymstoku
11. Jakub Tokarski, Maciej Stanik - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
12. Krzysztof Romanowski, Michał Woźniel - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
13. Łukasz Szypulski, Daniel Wiszowaty - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
14. Adrian Pisanko, Jakub Bogdan - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
15. Bartosz Lis, Adrian Zwierz - Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie
16. Mateusz Węgliński, Michał Wiśniewski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
17. Kacper Sławkowski, Marcel Waszczeniuk - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
18. Filip Karpiński, Piotrek Bagiński - Technikum w Mońkach
19. Paulina Kosińska, Kacper Wojda - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie
20. Marcin Kubis, Igor Król - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

Zielona Karta John Deere - Bartosz Nalazek, Bartosz Maćkiewicz - Technikum w Gronowie

Kategoria Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych


1. Gracjan Szymański, Adam Kunowski - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Gryfinie
2. Maksymilian Golański, Wiktor Kotowski - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Gryfinie
3. Mikołaj Richert, Franciszek Butowski - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
4. Bartłomiej Nowak, Piotr Boroń - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Ornontowice
5. Paweł Staniek, Jakub Mrzyk - Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej
6. Piotr Dankowski, Mateusz Ługiewicz - DBK Toruń
7. Mateusz Głowadzki, Mateusz Andrzejczak - Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
8. Michał Kordal, Kamil Kotara - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży
9. Maksymilian Kwiecień, Oliwier Berny - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
10. Konrad Tyborowski, Maciej Romanik - Zespół Szkół Mechanicznych im. św. Józefa w Białymstoku
11. Rafał Nowak, Krystian Koperczak - Technikum komunikacyjne nr 25 w Krakowie
12. Dawid Hamerla, Jakub Wolanin  - Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku
13. Patryk Radkiewicz, Katsiaryna Shmaikina - Zespół Szkół Mechanicznych im. św. Józefa w Białymstoku
14. Szymon Karasiński, Amadeusz Madera - Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
15. Kacper Hływa, Piotr Pietrzykowski - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku
16. Jakub Dobrzykowski, Maciej Musiał - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
17. Mariusz Jackiewicz, Aleksander Adamczuk - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
18. Piotr Żelawski, Oliwer Jeger - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
19. Jakub Trofiumiuk, Maciej Malinowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
20. Kacper Krępulec, Michał Gacek - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
21. Dawid Szymoniak, Szymon Kępa - Zespol Szkol Mechanicznych nr 1 w Krakowie
22. Jakub Sobolewski, Mateusz Koszczuk - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
23. Maciej Wołosowicz, Kacper Zajączkowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
24. Dawid Machunik, Adrian Chmiel - Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie
25. Paweł Kamiński, Michał Barański - Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
26. Mateusz Radzisław, Filip Mazurek - Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
27. Natalia Żarnowska, Norbert Aksak - Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
28. Nikodem Wiśniewski, Gryncewicz Norbert - Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu
29. Kamil Tryc, Karol Skowron - Zespół Szkół Ponadgimnazjalych w Radzyniu Podlaskim
30. Szymon Trojnar, Bartosz Balawejder - Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie

Kategoria Młody Mechanik Motocyklowy


1. Dawid Musiatowicz, Przemysław Cybulak - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
2. Dominik Wiśniewski, Oliwier Grzela - Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej
3. Mikołaj Gandor, Szymon Kopeć - Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej
4. Jakub Trofimiuk, Maciej Malinowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
5. Sebastian Bulwin, Michał Sadowski - Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Białymstoku
6. Aleks Posieczek, Grzegorz Pierzyński - Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
7. Dawid Machunik, Adrian Chmiel - Technikum nr 11 w Rzeszowie
8. Kacper Cichocki, Karol Juszczyk - Technikum w Chrobrzu
9. Dawid Sroka, Szymon Trojnar - Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
10. Mateusz Nowak, Kacper Kaczmarek - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
11. Rafal Jaźwiński, Emil Bujnarowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
12. Przemysław Przybysz, Patryk Czubrzyński - Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
13. Jakub Dobrzykowski, Maciej Musiał - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
14. Adrian Pisanko, Jakub Bogdan - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
15. Michał Topolański, Dawid Samosiuk - Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
16. Mateusz Grudzinski, Bartosz Jaruzal - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
17. Karol Rynarzewski, Olgierd Gładziszewski - Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie
18. Mateusz Kowal, Rafał Banaś - Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
19. Dawid Miłowski, Paweł Góra - Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
20. Mateusz Michalik, Krzysztof Wajs - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie

Moje NEO Tools - Alicja Dziwura, Mateusz Harasiuk - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Kategoria Mechanik Zawodowy


1. Mariusz Ostrowski - Bydgoszcz
2. Łukasz Bogus - Kamieniec Ząbkowicki
3. Wojciech Lorenc - Rakszawa
4. Damian Sobisz - Gdynia
5. Jacek Bagiński - Kołobrzeg
6. Rafal Rosielewski - Koszalin
7. Michał Gabryszewski - Dygowo
8. Kamil Rakowski - Przegaliny Duże
9. Michał Szukała - Bytom
10. Szymon Sztymela - Twardogóra
11. Łukasz Duk  - Radzyń Podlaski
12. Witold Gałęzewski - Pudliszki
13. Sebastian Śliwka - Świnoujście
14. Mariusz Szewczyk - Nowy Targ
15. Dominik Szewczak - Aleksandrówka
16. Przemysław Mandziuk - Wschowa
17. Sebastian Guz - Kock
18. Łukasz Korneluk - Gdynia
19. Dawid Rybarczyk - Pobiedziska
20. Jarosław Nawara - Warszawa
21. Mateusz Milewski - Warszawa
22. Piotr Kubisiak - Broniszewice
23. Krzysztof Pawlak - Zielona Góra
24. Robert Małolepszy - Wojkowice
25. Robert Popa - Bytom
26. Karol Goczoł - Rozmierz
27. Rafał Odolecki - Ełk
28. Karol Szczygielski - Radzyń Podlaski
29. Marcin Smakosz - Orzysz
30. Krzysztof Fudali - Szczecinek

Akcja Filtracja - Dariusz Kobiela - Leźno
PLATINUM CARD - Daniel Koć - Jabłonna Lacka
Moje NEO Tools - Paweł Smoliński - Szczecin