TVP1 Patronem Medialnym X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

TVP1

Program Pierwszy Telewizji Polskiej objął patronatem medialnym X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników


Przekazywanie innowacyjnych, rzetelnych treści edukacyjnych to jeden z elementów misji telewizji publicznej. Ten sam cel stawiają sobie organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Szerzenie na szeroką skalę wiedzy wśród młodych ludzi wpisuje się w strategię obu podmiotów.


Stąd decyzja TVP1 o objęciu patronatem medialnym X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W obszarze zainteresowań TVP1 znalazła się przede wszystkim kategoria Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. TVP1 od lat znana jest w środowisku rolniczym z rzetelnych, profesjonalnych programów informacyjnych i edukacyjnych dedykowanych tej branży. To właśnie w nich znajdzie się miejsce na wzmianki i relacje z Mistrzostw Mechaników rozgrywanych w tej kategorii.


Kategoria Młody Mechanik Maszyn Rolniczych pojawiła się na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników po raz pierwszy w 2019 roku. Liczba uczestników, jaka zgłosiła się do eliminacji, udowodniła, że decyzja o włączeniu jej do Mistrzostw była strzałem w dziesiątkę.


Coraz bardziej zaawansowane maszyny rolnicze stanowią niezbędną pomoc w codziennej pracy rolników. Ale to także spore wyzwaniem dla mechaników. Dlatego podobnie jak w branży automotive, istotne znaczenie odgrywają wysoce wykfalifikowani specjaliści, którzy poradzą sobie z każdą, nawet najbardziej skomplikowaną usterką. Tak jak w innych obszarach motoryzacji, producenci ciągników i maszyn rolniczych podążają w kierunku elektromobilności. Mechanik maszyn rolniczych to zawód z przyszłością, a kategoria usług serwisowych dla rolnictwa to istotna część rynku.