MM 2021 – Pasek

all 2019 - Pasek

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

Ministerstwo Rozwoju objęło patronatem honorowym X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to prestiżowe wydarzenie z tradycjami. Początki sięgają 2012 roku. Obecnie to stały i nieodłączny punkt programu największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Rok temu z powodu epidemii koronawirusa finał Mistrzostw po raz pierwszy w historii odbył się online.

Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników stawiają na rozwój i edukację młodzieży. Wyposażenie młodych ludzi w najbardziej aktualną wiedzę i przygotowanie kadr na potrzeby rynku pracy to cel Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

W tym roku Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w następujących kategoriach:

  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • „iElektromobilni”

Wszystkie te kategorie wpisują się w strategię realizowaną przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Wiedza, nowoczesne technologie, innowacje czy rozwój przemysłu to tylko część obszarów, którymi zajmuje się resort.

Doceniając rangę i znaczenie Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii objęło wydarzenie patronatem honorowym. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników są bliskie celom, jakie stawia sobie Ministerstwo. Rozwój elektromobilności, kształcenie profesjonalnych młodych kadr, gospodarka oparta na wiedzy, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych – to właśnie te obszary łączą organizatorów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.