MM 2019 – Pasek

Slider

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2021 pod patronatem Ministerstwa Klimatu

Z wielkim zadowoleniem pragniemy poinformować że Minister Klimatu Pan Michał Kurtyka objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników „iElektromobilni” 2021. Inicjatywa, której pomysłodawcą jest Fundacja Cooperatio, od pierwszej edycji spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem uczniów uczestniczących w Mistrzostwach oraz ich nauczycieli, dlatego tym bardziej cieszymy się, że również tak ważne instytucje jak Ministerstwo Klimatu docenia i wspiera nasze dalsze działania w tym zakresie.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” nie tylko wpisują się w trend dążenia do gospodarki opartej na czystej energii i rozwoju pojazdów z napędami alternatywnymi, ale przede wszystkim odpowiadają na potrzebę edukacji w tym zakresie, która wciąż w szkolnych programach traktowana jest po macoszemu.

Ideę Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii „iElektromobilni” zauważył i docenił Minister Klimatu, który objął wydarzenie patronatem honorowym. W piśmie skierowanym do organizatorów Michał Kurtyka podkreślił, że docenia wagę zagadnień poruszanych w czasie Mistrzostw. Dzięki patronatowi Ministerstwa Klimatu Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” zyskują dodatkowy prestiż.

zapisy akademia młodego mechanika