XIII Ogólnopolskie
MISTRZOSTWA MECHANIKÓW
04-07/04/2024
POZNAŃ MOTOR SHOW

O MISTRZOSTWACH

Przygotowujemy młodzież na potrzeby biznesu, przez cały rok zrzeszamy tysiące młodych ludzi oraz zawodowych mechaników gotowych do spełniania się w pięknym zawodzie jakim jest mechanika samochodowa.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników obejmują wszystko to co dzieje się obecnie w branży motoryzacyjnej. Działamy, motywujemy, kształcimy - to nasze motto. Podążamy za trendami w motoryzacji, jednocześnie wybiegając w przyszłość.

Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników stawiamy na rozwój i edukację. Uczymy praktycznych umiejętności, niezbędnych w codziennej pracy mechanika samochodowego.

KIEDY / GDZIE

 • Zapisy: od 16 stycznia 2024
 • Półfinały: 8 marca 2024 (online)
 • Finały: 4-7 kwietnia 2024

  PODCZAS TARGÓW
  POZNAŃ MOTOR SHOW
  MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

Kategorie Mistrzostw Mechaników

AKCJE SPECJALNE

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Młody Mechanik

Młody Mechanik Młody Mechanik 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

Młody Mechanik Maszyn Rolniczych Młody Mechanik Maszyn Rolniczych 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Młody Mechanik Motocyklowy

Młody Mechanik Motocyklowy Młody Mechanik Maszyn Motocyklowy 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Elektromobilni

Elektromobilni ELEKTROMOBILNI 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych

Młody Mechanik Pojazdow Ciezarowych Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Młody Lakiernik

Młody Lakiernik Młody Lakiernik 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link

FINAŁ | WYNIKI | kategoria: Mechanik Zawodowy

Mechanik Zawodowy Mechanik Zawodowy 2023 finał/wyniki w formacie PDF: link
Bartosz
Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik jest ambasadorem ORLEN OIL od 2020 roku. Jest trzykrotnym złotym medalistą Mistrzostw Świata na żużlu, zdobył również dwa srebrne i jeden brązowy medal. Bartosz jest multimedalistą zarówno w Drużynowych, jak i Indywidualnych Mistrzostwach Polski na szczeblu juniorskim i seniorskim. W 2023 r. zdobył trzeci tytuł z rzędu. Bartosz parokrotnie triumfował również w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. W przeciągu ostatnich ośmiu lat został 6 razy najskuteczniejszym zawodnikiem ekstraligi.
KUBA
PRZYGOŃSKI
Jakub Przygoński jest ambasadorem ORLEN Oil od 2009 roku. To wybitny kierowca rajdowy i driftingowy. Zdobywca Pucharu Świata w Rajdach Cross Country w 2018 roku oraz trzykrotny mistrz Polski w rajdach terenowych. W 2019 roku zajął 4. miejsce w Rajdzie Dakar. Kuba jest znany z determinacji, umiejętności radzenia sobie w trudnym terenie i nienagannej techniki kierowania, co pozwala mu osiągać doskonałe wyniki.
MIKO
MARCZYK
Mikołaj „Miko” Marczyk jest ambasadorem ORLEN OIL od 2022 roku. To najmłodszy w historii, dwukrotny Rajdowy Mistrz Polski oraz Mistrz Europy Juniorów. Mikołaj Marczyk jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych i obiecujących kierowców rajdowych w Polsce. Obecnie ściga się w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2, a jego pasja, wytrwałość i ciężka praca zapewniają mu stabilne i imponujące wyniki na odcinkach specjalnych.
KAROL
DUDA

Jestem kierowcą wyścigowym, aktualnie jeżdżę Citroenem C2 s1600 RX DM, którym ścigam się w Mistrzostwach Europy CEZ i walczę o tytuł mistrza. Pasją zaraził mnie tato. Od kiedy pamiętam jeździłem z nim na wyścigi górskie. W wieku 6 lat tato wziął mnie na gokarty halowe, a rok później wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski ROK w kartingu. Sezon później wzięliśmy udział w Serii Rotaxa. Ze względu na wzrost i wagę miałem ciężko, aby rywalizować z czołówką. Tato postanowił, że zbudujemy pierwsza rajdówkę. Był to Citroen Saxo z silnikiem 1.6. Wystartowaliśmy w okręgowych zawodach na torze, gdzie dopuszczali kierowców z licencja kartingową. Na pierwszych zawodach samochodowych w wieku 11 lat wygrałem klasyfikację generalną. Zostaliśmy w tej serii jeszcze przez dwa sezony, ponieważ tor był blisko (20 km od domu), a inne zawody nie dopuszczały mnie do startu. W drugim sezonie jeździłem VW Golf 6 Cup z napędem na cztery koła i silnikiem 1.8 turbo o mocy około 300 koni mechanicznych. Miałem wtedy 12 lat. Natrafiliśmy potem na Race Day, który organizował zawody ogólnopolskie na torach Jastrząb, Kielce, Ułęż, Modlin, Słomczyn. Wtedy startowałem Seatem Leonem TCR 4x4 z silnikiem 2.0 T o mocy 350 koni. Wywalczyłem 2 tytuły Mistrza w grupie 4x4 i Junior. Miałem wtedy 13 lat. Następnie zbudowaliśmy Citroena C2 S1600 RX DM i wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski Rallycrossu. Sezon później zdecydowaliśmy się na Mistrzostwa Europy CEZ w Wyścigach Górskich. Niestety aby być wliczonym w klasyfikacje sezonu trzeba mieć ukończone 16 lat. Miałem wtedy 15. Gdyby nie wiek zdobylibyśmy tytuł Vice-Mistrza Europy. W tym roku startujemy w tym samym cyklu i walczymy o Tytuł. W przyszłości chcemy wystartować w wyścigach płaskich. Na co dzień dużą ilość czasu poświęcam mechanice samochodowej. Pomagam tacie w projektach i również posiadam swoje projekty, przy których sam pracuję. Nie tylko mechanika jest moja pasja – również gram na fortepianie, pianinie i trenuję boks. Jestem zawsze z Wami i czuję się zaszczycony, że mogę z wami współpracować. Będę dla was łącznikiem pomiędzy młodym a tym trochę starszym pokoleniem.

Do zobaczenia!

GRZEGORZ
DUDA

Mechanik z powołania i wykształcenia. Czternastokrotny mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Promotor zawodu mechanika oraz ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

KAJETAN
KAJETANOWICZ
Kajetan „Kajto” Kajetanowicz jest ambasadorem ORLEN OIL od 2023r. Zdobył tytuł Mistrza Europy w Rajdach Samochodowych trzykrotnie z rzędu - w latach 2015, 2016 i 2017. Był pierwszym Polakiem, który osiągnął taki sukces. Uznawany za jednego z najlepszych polskich sportowców, Kajetan Kajetanowicz jest zawodnikiem ORLEN Rally Team, a na swoim koncie ma tytuł Rajdowego Wicemistrza Świata, który wywalczył dwukrotnie, w kategoriach WRC 2 i WRC 3. Jego determinacja, zaangażowanie i zdolności techniczne sprawiają, że jest on prawdziwą legendą rajdów samochodowych.

Aktualności

Startujemy z Akademią Młodego Mechanika On Tour!

Startujemy z Akademią Młodego Mechanika On Tour!

Czy jesteście gotowi na motoryzacyjną przygodę życia? Wraz z Grzegorz Duda, naszym ambasadorem i mistrzem mechaniki, ruszamy w
Regulator napięcia alternatora - objawy uszkodzenia, wymiana alternatora

Regulator napięcia alternatora – objawy uszkodzenia, wymiana alternatora

W tym tekście zamierzamy poruszyć temat diagnostyki alternatora. Nadchodzi zima, co może skutkować sytuacją, gdy nagle nasze auto
"SKANOWANIE 3D" - szkolenie SMARTTECH 3D w ZSZ nr 1 w Bychawie

„SKANOWANIE 3D” – szkolenie SMARTTECH 3D w ZSZ nr 1 w Bychawie

W dniu 17 listopada 2023r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odbyło
Spotkanie Akademii Młodego Mechanika ZAMOŚĆ 08.12.2023

Spotkanie Akademii Młodego Mechanika ZAMOŚĆ 08.12.2023

SPOTKANIE AKADEMII MŁODEGO MECHANIKA - Będzie się działo Już 8 grudnia 2023r. (piątek) w godz. 10-16 w siedzibie
Co zrobić, kiedy pojawi się wyciek ze skrzyni biegów?

Co zrobić, kiedy pojawi się wyciek ze skrzyni biegów?

Różnego rodzaju wycieki ze skrzyni biegów mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samochodu, grożąc jego awarią, ale również
ORLEN OIL inwestuje w nowatorskie stanowisko dydaktyczne

ORLEN OIL inwestuje w nowatorskie stanowisko dydaktyczne

Spółka ORLEN OIL stworzyła model silnika, który pozwoli na szczegółowe i wierne odwzorowanie pracy oleju oraz płynu chłodniczego
 • Organizatorzy

 • Patronat honorowy

 • Patronat honorowy

 • Partner Strategiczny

 • Partner Edukacyjny

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

 • Partnerzy

Ambasadorzy Mistrzostw Mechaników

Jesteście wspaniali

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników dobiegły końca. Zanim zaczniemy przygotowania do kolejnej edycji, chciałbym podziękować wszystkim, bez których to wyjątkowe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to wyjątkowy projekt. To przedsięwzięcie, które łączy uczniów, nauczycieli, szkoły i liderów branży motoryzacyjnej. Bez Waszego ogromnego zaangażowania nie mogłyby się odbyć na taką skalę i na tak wysokim poziomie. Wspaniali, pełni energii i pasji Uczestnicy. To dzięki Waszej pasji, zaangażowaniu, chęci samodoskonalenia możemy tworzyć Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas i zechcieli przyłączyć się do naszego wspólnego motoryzacyjnego święta. Gratuluję zwycięzcom poszczególnych kategorii, gratuluję Partnerom, którzy przygotowali niezwykle ciekawe pytania i finałowe konkurencje. Niech pasja do motoryzacji nigdy nie przemija! Do zobaczenia za rok! #nieograniczajsie

 • V8 Team sp. z.o.o.

 • ul. Czarna Droga 1
 • 85-220 Bydgoszcz
 • NIP 5540308537
 • REGON 002481430

Aktualności kategorie

Najnowsze galerie

Najnowsze filmy